Dev dalgalar korkuttu

Dün sabah başlayan ve balıkçı gemileri ile büyük tonajlı gemilerin limana sığınmasına kapı aralayan negatif hava koşulları şiddetini artırarak devam ediyor. Akşam artan rüzgar sabah saatlerinde dev dalgaların limana girmesine neden oldu. Balıkçılar Amasra’da iki sene önce yaşanan ve liman içerisinde bulunan balıkçı gemilerinin ve gezinti teknelerinin batmasına kapı aralayan fırtınanın bir benzeri olarak yorumladıkları dev dalgaları tsunamiye benzetti. Amasra Belediyesi yolcu yanaşma iskelesinde bulunan tel örgüler büyük zarar gördü. Dalgakıranı aşarak liman içerisine giren dalgalar limanı boydan boya ikiye bölen tel örgülerin yıkılmasına neden oldu.

BALIKÇILAR TEDBİRİNİ ALDI

Şiddetli fırtına hasebiyle Amasra Limanı’na sığınan balıkçı gemileri havanın daha da şiddetleneceği endişesi ile limanda bağlı gemilerini kontrol altında tutuyor. Amasra Belediyesi dalgakıran mevkisine kurduğu barikatları güçlendirerek limanın belirli bölümlerine araç ve yaya geçişlerini engelledi. 

SERKAN ARAT

Bir önceki yazımız olan Büyükçekmece'de Cumhuriyet kutlamaları ‘Altın Kızlar’ konseriyle başladı başlıklı makalemizde altın kızlar, büyükçekmece ve cumhuriyet kutlamaları hakkında bilgiler verilmektedir.