Büyükçekmece’de Cumhuriyet kutlamaları ‘Altın Kızlar’ konseriyle başladı

Altın Kızlar Grubu, Cumhuriyet’in 91’inci yaşını kutlama programı kapsamında Büyükçekmece’de konser verdi. Türkiye’nin ilk kadın fasıl grubu sayılan Altın Kızlar’ın verdiği konserle Büyükçekmeceliler nostalji dolu bir akşam yaşadı. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde tertip eden konsere Büyükçekmece’nin Güney Kore’den kardeş şehri Conan’dan iş adamı Cee Son Kuvak da katıldı. Kuvak, davetten dolayı Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ederken, Türkçe olarak ‘yaşasın cumhuriyet’ dedi.

Cumhuriyetin yeni yaşının ülkemize hayırlı olmasını dileyen Başkan Akgün, “Aramızda Kore’den gelen dostlarımız var, dostlarımızla beraberiz. Cumhuriyet, dünyada bütün özgürlüklerin ilk cümlesi olmalıdır. Özgürlük varsa cumhuriyette vardır. Biz de bu özgürlükleri 1922 seneninde kazandık. 1923 seneninde da cumhuriyetimizi duyuru ettik. Dimdik bir asırlık dönemi hemen hemen geride bırakıyoruz. Lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Bunu yaşatmak da bizim görevimizdir” diye konuştu. 

İSTANBUL 

Bir önceki yazımız olan Palamut balığı avcılığında birinciyiz başlıklı makalemizde avcılık, birinci ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.